Z zawodu jestem dziennikarzem i kulturoznawcą.  Jestem autorką książki „Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”, którą  wydałam razem z Adamem Pawłowskim nakładem wydawnictwa TAKE EAT EASY.Przeprowadzam wywiady z osobowościami świata gastronomii, opisuję restauracje, pisze reportaże.  Brałam udział i relacjonowałam międzynarodowe wydarzenia gastronomiczne: Madrid Fusion 2014-2017, The World’s 50 Best Restaurants, Obsession Food&Wine Festival. Uczestniczyłam w wielu studyjnych wyjazdach prasowych (Wielka Brytania, Słowenia, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Mołdawia, Belgia, Francja, Austria, USA). W styczniu 2015 roku zdałam profesjonalny egzamin Wine & Spirits Education Trust na poziomie advanced. Publikowałam w tytułach o tematyce kulinarnej i lifestylowej: Magazyn SMAK, Kukbuk.pl, Czas Wina, Slow Life&Garden. Jestem zastępcą redaktor naczelnej magazynu „Food Service”. Od 2014 roku odpowiadam za dział „Wino” w magazynie „Food Service”.

Czerpię dużo przyjemności z  jedzenia w restauracjach i analizowania tego co widzę, smakuję i doświadczam. Zarówno jako gość, a jeszcze lepiej jako szeregowy pracownik – najlepiej w restauracyjnej sali, kiedy jest pełna gości. Pracowałam w restauracjach jako kelnerka, sommelierka, a także specjalistka od komunikacji i marketingu w Polsce, Belgii, Islandii i Wielkiej Brytanii. O winie najwięcej nauczyłam się podczas stażu w biodynamicznej winnicy Chateau Castigno na południu Francji w Assignan oraz w trakcie pracy z drużyną sommelierów w restauracji Northcote w UK (1* gwiazdka Michelina). Zdobywałam także doświadczenie w serwisie restauracyjnym w restauracji El Celler de Can Roca (3*Michelin). W latach 2011-1016 prowadziłam autorski blog gastronomiczny smaklick.com.

W wolnych chwilach dużo czytam, oglądam dobre filmy. Lubię gotować i łączyć wino z jedzeniem. Fascynują mnie polskie lasy i spędzam w nich coraz więcej czasu. Praktykuję jogę, a prawdziwą radość sprawia mi spędzanie czasu w otoczeniu natury, najlepiej blisko morza.