Patrycja Siwiec
fot: M.Opala


Z zawodu jestem dziennikarzem i kulturoznawcą. Pracuję jako zastępca redaktor naczelnej magazynu „Food Service”. Przeprowadzam wywiady z osobowościami świata gastronomii, opisuję restauracje, pisze reportaże. Od 2014 roku odpowiadam za dział „WINO” w magazynie „Food Service”. Brałam udział i relacjonowałam międzynarodowe wydarzenia gastronomiczne: Madrid Fusion 2014-2015, The World’s 50 Best Restaurants, Obsession Food&Wine Festival. Uczestniczyłam w wielu studyjnych wyjazdach prasowych (Wielka Brytania, Słowenia, Niemcy, Hiszpania). W styczniu 2015 roku zdałam profesjonalny egzamin Wine & Spirits Education Trust na poziomie Advanced. Publikowałam w tytułach o tematyce kulinarnej i lifestylowej: Magazyn SMAK, Kukbuk.pl, Czas Wina, Slow Life&Garden.

Czerpię dużo przyjemności z chodzenia do restauracji i analizowania tego co widzę, smakuję i doświadczam. Zarówno jako gość, a jeszcze lepiej jako szeregowy pracownik – najlepiej na floorze, kiedy sala jest pełna gości. Pracowałam w restauracjach jako kelner, sommelier, a także specjalista od PR i eventów w Polsce, Belgii, Islandii i Wielkiej Brytanii. O winie najwięcej nauczyłam się podczas stażu w biodynamicznej winnicy Chateau Castigno na południu Francji w Assignan oraz w trakcie pracy z drużyną sommelierów w restauracji Northcote w UK (1* gwiazdka Michelina). Zdobywałam także doświadczenie w serwisie restauracyjnym w restauracji El Celler de Can Roca (3*Michelin). Od 2012 roku prowadzę autorski blog gastronomiczny Smaklick.com.

W wolnych chwilach lubię czytać, obejrzeć dobry film, gotować i łączyć wino z jedzeniem. Praktykuję jogę, a prawdziwą radość sprawia mi spędzanie czasu w otoczeniu natury, najlepiej blisko morza.