HAKKASAN. LONDYN

Hakkasan w Londynie

Kuchnia azjatycka słynie z precyzji, profesjonalnego podejścia do kwestii jakości produktu i kultu pracy graniczącego z fanatyzmem. To w końcu nie przypadek, że najwięcej restauracji trzygwiazdkowych znajduje się w Tokio.

Hakkasan to restauracja specjalizująca się w kuchni kantońskiej. Londyn jest miastem tętniącym życiem, gdzie ludzie nie idą, tylko w pędzie unoszą się kilkanaście centymetrów ponad chodnikami. Wizytując Hakkasan warto pamiętać, że gwiazdka Michelina w restauracji i ceny wywołujące palpitacje serca nie upoważnią nas do tego, że będziemy mogli bezkarnie i nieśpiesznie grzebać pałeczkami w jedzeniu. Drobna i nienagannej urody kelnerka podejdzie do nas za każdym razem, kiedy tylko wyczuje, że straciliśmy tempo i czas żeby zwolnić stolik dla innych głodnych wrażeń. Większość potraw w Hakkasan jest skonstruowana w taki sposób, żeby łatwo można się było nimi dzielić. Jak na restaurację oznaczoną michelinowską gwiazdką karta jest gigantycznych rozmiarów. Warto jednak spróbować sałaty z chrupiącą kaczką, dim sum z przegrzebkami czy wybijającej na kulinarny Olimp wołowiny waguye z grzybami enoki. Hakkasan posiada swoje filie na całym świecie. Trzeba przyznać, że oddział na londyńskim Mayfair działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Koncept doskonale wpisuje się w potrzeby Londyńczyków szukających gastronomicznych wrażeń, ale w mniejszych porcjach, zdrowszych i na tyle kreatywnie podanych, by jak spadająca gwiazda zabłysnąć na chwilę w newsfeedzie na instagramie.

Tekst ukazał się Magazynie SMAK. Wizyta w restauracji odbyła się w lutym 2014 roku.Możliwość komentowania jest wyłączona.